MOYAVESNA.COM - MOJAWIOSNA.COM - NOT SO ORDINARY LIFE OF MARTIN, TANYA & MILA GAIK

26/01/2008249623
2496

26/01/2008 - Dalkey Obelisk

26.01.2008 Wybraliśmy się do Dalkey. Mieliśmy nadzieję popłynąć na Dalkey Island, gdzie znajduje się trochę ruin i rezerwat ptaków. Niestety z uwagi na prądy, łodzie nie kursują o tej porze roku. W zamian za to wybraliśmy się na długi spacer po wybrzeżu. Chcieliśmy ponadto zobaczyć Dalkey Obelisk obok kamieniołomów w Dalkey.

Pogoda dopisywała znakomicie - słońce grzało na całego, a morze było wzburzone przez silne wiatry. Widoki zniewalające. Dalkey słynie z bardzo drogich cen nieruchomości - domy blisko morza sięgają kilku milionów euro. Mieszka tu między innymi Bono z zespołu U2. Czasem można zobaczyć pod jego posiadłością grupki zapalonych fanów.

Jest tu kilka ambasad - między innymi Republiki Południowej Afryki. Wybrzeże jest głównie skaliste, ale co jakiś czas przecięte malowniczymi plażami. Dalkey to bardzo uspokajająca lokacja.

Pod koniec wyprawy wdrapaliśmy się na pobliski szczyt, na którym znajduje się Obelisk - mała murowana budowla i piramida. Patrząc w jedną stronę widać całe wybrzeże - od Howth, aż po Bray, a w oddali widać zarys gór Wicklow. Patrząc w prawą drugą stronę widać zabudowania Dalkey i Dublin w oddali. Widoczek jest spektakularny!

Highslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JS