MOYAVESNA.COM - MOJAWIOSNA.COM - NOT SO ORDINARY LIFE OF MARTIN, TANYA & MILA GAIK

20/01/2008257915
2579

20/01/2008 - Glendalough w Wicklow

Tym razem naszym celem stał się park krajobrazowy Glendalough w górach Wicklow. Jeśli chodzi o publiczny transport, dociera tam tylko jeden autokar - kursuje tylko 2 razy dziennie i kosztuje 18 euro od osoby. Startuje w pobliżu St. Stephen's Green i należy do St. Kevin Bus Service - małej rodzinnej firmy Irlandzkiej.

Trasa trwa około 1 godzinę i 10 minut, a po drodze można zobaczyć piękne krajobrazy Irlandii z daleka od miasta. Przez całą drogę zielone wzgórza przecinają się z kolorowymi pastwiskami i polami uprawnymi. Po dotarciu na miejsce od razu ruszyliśmy w drogę - wybraliśmy jedną z dłuższych tras, bo chcieliśmy zobaczyć jak najwięcej. Pogoda niestety była bardzo markotna, a wiatry były wręcz szalone.

Udało nam się jednak zobaczyć oba jeziora Lower Lake i Upper Lake, które otoczone są przez majestatyczne góry - nieco łysawe jak na Polskie standardy, ale wciąż wygląda to niesamowicie. Po drodze do źródła udało nam się zobaczyć kilka niewielkich wodospadów, ruiny pracowników kopalni i tysiące ogromnych głazów powoli osuwających się ze stromych zbocz.

Wróciliśmy gdy było już ciemno. Na pewno tam wrócimy, bo jest jeszcze tyle do zobaczenia. Polecamy taką wyprawę wszystkim tęskniącym za górami!

Highslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JS