MOYAVESNA.COM - MOJAWIOSNA.COM - NOT SO ORDINARY LIFE OF MARTIN, TANYA & MILA GAIK

10/02/2008260010
2600

10/02/2008 - Hell Fire Woods

Shane Nicoletti i jego żona Fiona Byrne zabierają nas czasem na wycieczki do odległych i ciekawych zakątków Dublina. Shane jest instruktorem fitnessu w szkole (NTC), w której pracuję już kilka ładnych lat. Uczy rozmaitych dziedzin fitnessu, takich jak Kettlebells, Pilates, Aqua, a sam jest zapalonym sportwocem i gra w lidze Water Polo. Ma dwójkę wspaniałych dzieciaków Cliodhna (wymawia się mniej więcej Kalina) i Rassa (Rasa).

Tym razem zabrali nas do Hell Fire Wood. Na szczycie góry znajduje się stary budynek, który owiany legendami stał się miejscem docelowym wielu wycieczek osób poszukujących mocnych wrażeń. Zgodnie z legendą w domu tym straszy.

Zgodnie z prawdą i zapisami historycznymi, na szczycie wzgórza znajdował się zabytjkowy monument. Krąg ogromnych kamieni, coś w stylu mini Stonehenge. Podczas budowy domu zniszczono ten monument, a kamienie użyto przy jego budowie. Po zakończeniu prac budowlanych przyszedł wiatr i strącił całe zadaszenie - uznano to za robote dziabła - karę za naruszenie zabytkowej zabudowy. Zgodnie z legendą w budynku tym spotykali się członkowie Hell Fire Club iodprawiali swoje czarne msze, skłdali w ofierze czarne koty, raz nawet złożyli w ofierze karła, którego szkielet znaleziono zakopany pod miedzianą statułą demona w pobliskim Killakee House.

Nie zauważyliśmy żadnych paranormalnych zjawisk, choć sam budynek wygląda strasznie w środku - oczywiście jest niezagospodarowany, nie ma okien ani drzwi. Bawiliśmy się bardzo dobrze, po czym wybraliśmy się na przejażdżkę wokół gór Wicklow.

Highslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JS