MOYAVESNA.COM - MOJAWIOSNA.COM - NOT SO ORDINARY LIFE OF MARTIN, TANYA & MILA GAIK

01/07/2010396540
3965

01/07/2010 - Wizyta Teściów w Irlandii

W tym roku Alexander i Natalia odwiedzili Irlandię poraz pierwszy. Przerosła ona ich oczekiwania pod wieloma wzgędami. Z jakiegoś powodu (z całą pewnością media zasługują tu na klapsa) ludziom wydaje się, że Irlandia została zgładzona przez recesję i że gospodarka podupadła. Jest to dosyć ciekawe, zwłaszcza dla nas... w końcu w 2009 roku otworzyliśmy swoją własną działalność i jakoś problemów (odpukać) nie było. Pracę nadal można znaleźć, jeśli język jest na odpowiednim poziomie, a gdy jej nie ma, Irlandia dba o swoich obywateli i rezydentów w sposób godny podziwu. W zeszłym roku zamknięto kilka większych firm, które już przed recesją były na krawędzi, a sama recesja stanowiła ostatnie pchnięcie w przepaść. Jednak sama Irlandia, a zwłaszcza Dublin ma się wyśmienicie... ludzie są uśmiechnięci, festiwal goni festiwal, a w gablotach można znaleźć tabliczki "szukamy pracowników".

Duże było więc zdziwienie teściów gdy zobaczyli, że Irlandia to nie mała zielona wioska, a dobrze prosperujący i dynamiczny kraj, w którym ludzie są sobie życzliwi i otwarci na mniejszości kulturowe. Udało nam się zobaczyć wiele pięknych miejsc i pogoda jak na zamówienie była piękna. To chyba najlepsze lato w Irlandii jakie pamiętam, a jestem tu już 6 lat. Bariery komunikacyjne między rodzicami zostały szybko obalone i było lepiej, sympatyczniej i ciekawiej niż się tego spodiewaliśmy. Oczywiście rozstanie było bardzo bolesne, ale wiemy, że za rok na pewno się tu zjawią... tym razem z Pawlem, bratem Tani).

Highslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JS